Designerskie akcesoria kuchenne, przepisy, porady

  • niciarka emako.pl

Jak
przyozdobić niciarkę techniką decoupage?

Dodane przez Kuchnia-Emako.pl, 2266 dni temu, 0 Komentarzy

Klasyczny decoupage to technika zdobienia przedmiotów za pomocą różnych materiałów, które nakleja się na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.

Drewno, zwłaszcza surowe jest do tego najlepszym surowcem. Nie wymaga uprzedniego usuwania warstwy lakieru i jest wyjątkowo dobrym gruntem do zastosowania kleju. Przy odrobinie wyobraźni można samodzielnie i niewielkim kosztem wyczarować z niego cudowne ozdoby ze zwykłych przedmiotów.

Świetnym pomysłem na przyozdobienie niciarki będzie więc wykorzystanie techniki decoupage. W tym celu należy zakupić odpowiednie materiały.

Na liście najpotrzebniejszych znajdzie się

  • farba akrylowa,
  • małe pędzelki,
  • klej,
  • małe nożyczki
  • oraz lakier.

ZŁOTE RADY:

Przed przystąpieniem do pracy dobrze jest wcześniej zaprojektować wzór i znaleźć odpowiedni motyw.

Następnie zaleca się delikatnie przeszlifować drewnianą powierzchnię drobnym papierem ściernym w celu wyeliminowania ewentualnych nierówności.

Na gładką powierzchnię niciarki możemy wówczas położyć podkład do drewna, a po jego wyschnięciu pomalować farbą akrylową w wybranym kolorze. Tak przygotowane tło będzie wówczas można pokryć wycinkami z papieru. Gdy uznamy, że nasze dzieło jest gotowe, całość musimy pokryć wieloma warstwami lakieru aż do momentu, gdy powierzchnia stanie się gładka. Tak ozdobiona niciarka będzie wyjątkową dekoracją domu lub też świetnie sprawdzi się jako prezent.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress